
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating (DC) | 24 V |
| Illumination Type | Non-Illuminated |
| Switch Function | Off-Mom |
| Current Rating | 50 mA |
| RoHS | Compliant |
| Operating Force | 160 gf |
| Packaging | Reel |
| Actuator Type | Standard |
| Circuit Type | SPST-NO |
Stock: 11775
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16927
Ext.Price$0.16927
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16927 | $0.16927 |
| 10 | $0.15047 | $1.50470 |
| 50 | $0.14075 | $7.03750 |
| 100 | $0.13166 | $13.16600 |
| 500 | $0.10772 | $53.86000 |
